Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Kapet hajni nga Deçani që i grabiti disa gra derisa po vizitonin varrezat e fshatit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia e Kosovës, Stacioni Policor nё Deçan, ka pranuar informatё nga viktima femer se nё fshatin Strellc i epёrm-Deçan, me datёn 13.11.2020, rreth orёs 15:30, iu ёshtё thyer xhami i pasёm i veturës dhe nga vetura janё vjedhur: nje qant, dokumenta personale, kartelat bankare, njё telefon, dhe shumё e konsiderueshme e parave.

  Sipas viktimёs deri sa kanё qenё sё bashku me vajzat e saj nё varrezat e fashtit, nga njё veturё ka zbritur njё(1) person i cili ka thyer xhamin e veturёs dhe ka vjedhur sendet e lartcekura dhe i njejti ёshtё laguar nga vendi i ngjarjёs.

  Nё vendin e ngjarjёs kanё dalur njesitet relevante tё Stacionit Policor nё Deçan.

  Njësiti i Hetimeve pranë Stacionit Policor në Deçan, nё koordinim tё plotё me njësitet e Drejtorisё Rajonale tё Policisё ne Pejё, rreth orёsh 20:00, pas njё pune intensive operativo-hetimore kanё arritur ta arrestojnё tё dyshuarin:

  A.J. lindur me 1997

  Me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit, i dyshuari pas intervistimit ndalohet pёr 48- orё.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Kronika23 Mars 2023
  Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në magjistralen Prizren-Gjakovë. Kështu ka bërë të ditur...
  Kronika23 Mars 2023
  Një person ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe të bijës së tij. Sipas policisë, i dyshuari ka qenë nën ndikim e...
  Kronika23 Mars 2023
  Një rast i vandalizmit është raportuar së fundi nga Policia e Kosovës, në sheshin “Isa Boletini” në Mitrovicë. Me këtë rast është...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, për mashtrim pas debatit lidhur me marrëveshjen e Ohrit në...
  Lajme23 Mars 2023
  Platforma “Liria Ka Emër” u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të marrin pjesë në Marshin për Drejtësi në solidarizim dhe...
  Lifestyle23 Mars 2023
  Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë. Vullnetarët...
  Lajme23 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion tek oborri i Kuvendit të Kosovës, ku në veturën e kryeparlamentarit kanë shkruar “edhe asi”, “edhe...
  Sport23 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur që Agim Ademit t’i caktohet masa e arrestit shtëpiak për një muaj. Kryetari i Federatës së...
  Front TV23 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka organizuar sot një aksion në kundërshtim të zhvillimeve të fundit në kuadër të marrëveshjes në Ohër, e që kanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.