Lajme

Kapen me marihuanë pesë persona në Fushë Kosovë

Kapen me marihuanë pesë persona në Fushë Kosovë
10:07 | 18 Gusht 2020

Policia ka arrestuar pesë persona në Fushë Kosovë, pasi gjatë kontrollimit u është gjetur marihuanë.

Policia njofton se gjatë kontrollit në veturën dhe në trup të tyre janë gjetur dhe konfiskuar: dy paketime me Marihuanë me peshë prej 1513.9 gram(1 kilogram e 513.9 gram) të njëri i dyshuar, ndërsa në trup i është gjetur një qese me Marihuanë me peshë prej 4.7 gram, teksa të tjetri i dyshuar është gjetur një qese me 7.7 gram Marihuanë.

“Janë arrestuar pesë persona të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që gjatë kontrollit në veturën dhe në trup të tyre janë gjetur dhe konfiskuar: dy paketime me Marihuanë me peshë prej 1513.9 gram(1 kilogram e 513.9 gram) te njëri i dyshuar, ndërsa në trup i është gjetur një qese me Marihuanë me peshë prej 4.7 gram, teksa te tjetri i dyshuar është gjetur një qese me 7.7 gram Marihuanë. Lidhur me rastin është kryer edhe kontrollimi i shtëpisë se njërit prej të dyshuarve dhe gjatë bastisjes i është gjetur një qese me 431.5 gram substancë narkotike e llojit Marihuanë dhe një peshore digjitale. Me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë. /Front Online

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera