×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kapen 47 kilogram kokainë në Zvicër, arrestohen 5 shqiptarë

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare, Policia Kantonale e Cyrihut kapi rreth 47 kilogramë kokainë në aeroportin e Cyrihut të dielën.

  Policia kantonale e Cyrihut, në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare, mundi të kryente një grusht shteti: ndërsa kontrollonin një bagazh të dielën, punonjësit e Zyrës Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare sekuestruan 47 kilogramë kokainë.

  Këtë e bëri të ditur Kapo Cyrih të mërkurën.

  Hetimet nga policia kantonale e Cyrihut, e cila u thirr menjëherë, çuan përfundimisht në arrestimin e pesë tregtarëve të dyshuar të drogës.

  Pas marrjes në pyetje nga policia, burrat u dërguan në prokurorinë publike përgjegjëse./Express

  Me ofertat e “Sharr Travel”, vetëm sot 300 qytetarë udhëtojnë drejtë Shqipërisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  SPAK ka lëshuar disa urdhërarreste me vendim gjykate për inceneratorin e Tiranës. Operacioni për ekzekutimin e urdhërarresteve u krye nga agjentët e...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se në margjinat e Samitit të NATO-s është takuar me Sekretarin e ri të Jashtëm...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e të dyshuarve për plagosjen e mbrëmshme në Pejë. Të dyshuar janë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.