Bota/Rajoni

Kancelari i ri i Austrisë thotë se do të jap dorëheqje

Kancelari i ri i Austrisë thotë se do të jap dorëheqje
20:46 | 02 Dhjetor 2021

Kancelari i ri i Austrisë, Alexander Schallenberg, ka thënë se do të jap dorëheqje shumë shpejt.

Në një deklaratë të publikuar të enjten, ai deklaroi se do ta vazhdojë punën derisa Partia  Konservatore Popullore Austriake (OeVP), në të cilën bën pjesë ai, të emërojë liderin e saj të ardhshëm.

“Unë besoj fuqimisht se të dyja pozitat si ajo e të parit të Qeverisë dhe ajo e liderit të partisë, së shpejti duhet të drejtohen nga një person”, tha Schallenberg.

Ai ka shtuar se nuk ka dashtë që të jetë lider i partisë, por edhe kancelar i Austrisë, shkruan Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera