×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kanada lëshon licencën për vaksinën Moderna

  FrontOnline
  23 Dhjetor 2020

  Kanada sot lëshoi një leje për përdorimin e vaksinës të zhvilluar nga kompania Moderna, sipas faqes së internetit të Ministrisë së Shëndetësisë.

  Lëshimi i licencës hapi rrugën për shpërndarjen e deri në 168.000 doza deri në fund të këtij viti, raporton Reuters.

  Në fillim të këtij muaji, Kanada lëshoi një leje për një vaksinë të zhvilluar nga Pfizer dhe Biontech, dhe autoritetet tashmë kanë filluar kryerjen e imunizimit kundër COVID-19 midis punonjësve shëndetësorë dhe të moshuarve.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut po teston dronët nënujorë dhe inteligjencën artificiale për përdorim të mundshëm gjatë operacioneve detare, sipas...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një autobus shkolle është përmbysur në Jeruzalem, si pasojë e të cilit janë plagosur dhjetëra nxënës. 33 fëmijë të moshës 8-12 vjeç...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina ka njoftuar se kanë shkyçur nga shërbimet e ujit, konsumatorë me borxhe të mëdha ndaj kompanisë. Nga...
  Vip28 Shtator 2023
  Pasi përfundoi një turne botëror dhe filmin “Barbie”, besoni apo jo, Dua Lipa aktualisht ka zgjedhur të bëjë disa pushime. Por në...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se nuk guxohet të eksperimentohet më shtetin, duke shtuar se kreu i Qeverisë, Albin Kurti gaboi...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti, tha se pas sulmit terrorist në veri është dëshmuar se Serbia është e përkushtuar që të shkatërrojë ura të...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Vip28 Shtator 2023
  E ftuar sot në emisionin “Pardon My French” ka qenë Olta Gixhari. Duke qenë se spikati gjatë qëndrimit të saj në “Big...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.