Sport

Kampionet olimpike të Kosovës në Izrael, në event e pranishme edhe ambasadorja Demiri

Kampionet olimpike të Kosovës në Izrael, në event e pranishme edhe ambasadorja Demiri
08:38 | 03 Dhjetor 2021

Kampionet tona olimpike, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi së bashku me ekipin e femrave te xhudos të Izraelit, medaliste te bronzta në “Tokio 2020” ishin pjesë e një eventi të jashtëzakonshëm që mblodhi rreth 300 vajza nga mbarë shteti për të ushtruar së bashku me kampionet.

Në këtë event e pranishme ishte edhe ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri e cila i uroi xhudistët për sukseset e arritura./FrontOnline/

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera