Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kadrijaj: Befasuese heshtja e BE-së karshi deklarimeve të bashkëpunëtorit të Millosheviqit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka reaguar ndaj deklaratave kërcënuese e luftënxitëse të njeriut të afërt të Aleksanar Vuçiqit në raport me shtetin e Kosovës.

  Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se gjuha shoviniste e Aleksandar Vuçiqit nuk është befasuese duke pasur parasysh se ai ishte bashkëpunëtor i kasapit të Ballkanit Slobodan Millosheviq.

  “Këto fraza nuk na frikësojnë, sepse nuk jemi frikësuar as atëherë kur ua treguam vendin në vitin 98/99. Sot Kosova është vend i pavarur por ka edhe ushtrinë e vet. Destabilizues të rajonit jeni ju e politika juaj. Po më befason heshtja e vendeve të BE-së, karshi këtyre deklaratave. Po të kishte pasur këso lloj deklaratash nga politika kosovare, me siguri tani do na kishin gozhduar me reagime. Standardi i dyfishtë nuk ju bën nder. Këtu jemi për Kosovë e popullin tonë”, shkruan Kadrijaj.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.