Bota/Rajoni

Kabul: Një shpërthim në një xhami vrau të paktën 10 persona

Kabul: Një shpërthim në një xhami vrau të paktën 10 persona
09:18 | 18 Gusht 2022

Një sulm me bombë në një xhami në kryeqytetin afgan, Kabul, gjatë lutjeve të mbrëmjes vrau të paktën 10 persona, duke përfshirë një plak të shquar islamik, dhe plagosi të paktën 27, përfshirë disa fëmijë, raporton AP duke cituar dëshmitarët dhe policinë.

Askush nuk ka marrë ende përgjegjësinë për sulmin e djeshëm, i fundit që goditi vendin gjatë një viti të sundimit të talebanëve, sipas agjencisë amerikane.

Spitali italian i urgjencës në Kabul tha se të paktën 27 persona u plagosën, duke përfshirë pesë fëmijë, dhe ata u shtruan në spital./FrontOnline/

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera