Lajme

Ka përfunduar raundi i dytë i takimit trepalësh në Bruksel

Ka përfunduar raundi i dytë i takimit trepalësh në Bruksel
15:27 | 18 Gusht 2022

Përfundoi në Bruksel raundi i dytë i takimit trepalësh të përfaqësuesve të BE-së me Aleksandar Vuçiqin dhe Aljbin Kurtin.

Më herët, veçmas, në dy raste, kreu i diplomacisë së BE-së, Josep Borell dhe i dërguari special i BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, kanë biseduar me Vuçiqin dhe Kurtin.

Ndërtesa e EEAS në Bruksel strehon gjithashtu të dërguarin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar./FrontOnline/

Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA

Të tjera