Sport

Juventusi e uron Edi Ramën për mandatin e tretë si kryeministër, ai e ka një mesazh për tifozët e Interit

Juventusi e uron Edi Ramën për mandatin e tretë si kryeministër, ai e ka një mesazh për tifozët e Interit
12:12 | 09 Maj 2021

Edi Rama e ka fituar mandatin e tretë me radhë si kryeministër i Shqipërisë pas zgjedhjeve të muajit prill.

Për këtë triumf, kryeministri shqiptar është uruar edhe nga Juventusi, klubi i tij i zemrës, shkruan FrontOnline.

Rama që njihet si tifoz i flaktë i “Zonjës së Vjetër”, ka pranuar një dhuratë nga klubi italian – një fanellë – me emrin dhe numrin tre.

Ja edhe urimi nga Juvja për Mandatin e Tretë😍#GrazieJuve⚪️⚫️ *ju interistat silluni mirë se jeni kampionë tani, merrni shembull nga unë, kini respekt për të mundurit😊

Posted by Edi Rama on Sunday, May 9, 2021

Rama e bëri me dije këtë në “Facebook”, derisa dha edhe një mesazh për tifozët e Interit.

Postimi i plotë i Ramës:

Ja edhe urimi nga Juvja për Mandatin e Tretë😍
#GrazieJuve⚪️⚫️
*ju interistat silluni mirë se jeni kampionë tani, merrni shembull nga unë, kini respekt për të mundurit😊“./FrontOnline/

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera