×
 • Vip
 • Vip

  Julia Ormond e padit producentin Harvey Weinstein për sulm seksual

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual.

  Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga Page Six, ylli i “Legends of the Fall” pretendon se Harvey e ka sulmuar seksualisht pas një darke biznesi në vitin 1995.

  58 vjeçarja pretendon në padi se 71 vjeçari i tha asaj se ai do të diskutonte vetëm një projekt ‘në apartamentin që Miramax kishte ofruar për Ormond si pjesë e marrëveshjes së tyre të parë me të’.

  Foto: Getty Images

  Ormond pranoi që Weinstein të vinte në apartamentin e saj, ku ai dyshohet se “u zhvesh lakuriq dhe e detyroi atë të kryente seks oral ndaj tij”.

  Pas incidentit të supozuar, ylli i “Sabrina” thekson se ajo informoi agjentët e saj Kevin Huvane dhe Bryan Lourd për atë që kishte ndodhur.

  Megjithatë, Ormond pretendon se ata dyshohet se e këshilluan që të mos fliste dhe nuk e mbrojtën më pas.

  Foto: Getty Images

  Ajo po padit gjithashtu Agjencinë e Artistëve Kreativë (CAA) për neglizhencë dhe shkelje të detyrës fiduciare.

  Për më tepër, Ormond po padit gjithashtu Miramax dhe Walt Disney Company për mbikëqyrje dhe mbajtje të pakujdesshme.

  Foto: Getty Images

  Huvane dhe Lourd – të cilët janë bashkë-kryetarë të AAC-së – nuk përmenden si të pandehur në padi, por ata janë përmendur në të gjithë dokumentin si përfaqësues të saj gjatë asaj kohe.

  E njëjta bëri një deklaratë pas padisë, duke thënë se ajo ka jetuar “me kujtimet e dhimbshme” të shkaktuara nga Weinstein për “dekada”./Telegrafi/

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Vip02 Dhjetor 2023
  Mbrëmja e premte solli befasi të shumta në skenën e “Dancing With the Stars Albania”. Bukuroshja e dashur nga Kosova, Juliana Nura,...
  Vip02 Dhjetor 2023
  “Vëllai i Madh” i ka sjellë shtëpisë një banore të re – DJ Miss Rose, është konkurrentja tjetër e re që iu...
  Vip02 Dhjetor 2023
  “Vëllai i Madh” i ka sjellë shtëpisë dy banorë të rinj– këngëtarët Mirdon Pacolli dhe Ardi Gashi, janë dy konkurrentët që i...
  Të tjera
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Njëjtë si Selatin Kaçaniku, mendon edhe ekonomisti Imer Raci. Ai në një prononcim thotë se parat false destabilizojnë tregun e dëmtojnë ekonominë....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Vullkani Etna, më aktivi në Europë ka shpërthyer sërish. Në videot e publikuara në rrjete sociale, duken pamjet spektatolare të rrjedhjes së...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Një person është gjetur pa shenja jete në fshatin Livoç të Gjilanit. I njëjti dyshohet se ka kryer vetëvrasje duke u hedhur...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Ushtria izraelite që nga përfundimi i armëpushimit të përkohshëm, ka sulmuar më shumë se 400 objektiva në Rripin e Gazës. Sipas deklaratës...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot në orën 12:05 do të bëhet testimi i alarmit publik. Sipas njoftimit, ky testim do...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.