×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Jovanoviq: Mos dorëheqja e Thaçit është taktike, pret të mos i konfirmohet aktakuza

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Diplomati serb, Vladislav Jovanovic, vendimin e presidentit, Hashim Thaçi, për të mos dhënë dorëheqje pas publikimit të aktakuzës së Speciales po e sheh si taktikë, pasi sipas tij kreu i shtetit të Kosovës pret që një aktakuzë e tillë të mos i konfirmohet nga Gjykata.

  “Thaçi la të kuptohet se do të japë dorëheqjen, por ai e shtyu atë, pasi pret që gjykata nuk do ta konfirmojë aktakuzën, gjë që edhe mund të ndodh.”, ka thënë Jovanoviq, shkruan Kosovo Online, transmeton Gazeta Express.

  Jovanoviq thotë se duhet pritur edhe pak për të parë se çfarë fshihet pas gjithë këtyre ngjarjeve.

  Ai ka komentuar edhe vizitën e kryeministrit, Edi Rama, duke e lidhur me krijimin e Shqipërisë së Madhe.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.