Bota/Rajoni

Jovanovic vihet në krye të zyrës së Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar në Beograd

Jovanovic vihet në krye të zyrës së Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar në Beograd
16:24 | 22 Shtator 2020

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq dhe Drejtori ekzekutiv i Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar Adam Boehler kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët sot e cila ka formalizuar edhe hapjen e zyrës së Korporatës Financiare Amerikane në Beograd.

Deklarata është nënshkruar në Pallatin presidencial të Serbisë në prezencë edhe të presidentit Aleksander Vuçiq dhe Emisarit Special të Presidentit Trump, Richard Grenell, shkruan Tanjug.

Në krye të kësaj zyre është emëruar 34 vjeçari John Jovanovic i cili ka qenë drejtor i “Mercuria Energy Group LDT”.

Jovanovic është shkolluar në universitetet prestigjoze amerikane për financa dhe menaxhment.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera