Sport

Joshua pas humbjes nga boksieri ukrainas, i çon fjalë Furyt e Wilderit

Joshua pas humbjes nga boksieri ukrainas, i çon fjalë Furyt e Wilderit
10:52 | 26 Shtator 2021

Anthony Joshua ende shpreson të përballet me Tyson Fury dhe Deontay Wilder në një moment në karrierën e tij edhe pse humbi dje titujt botërorë ndaj Usyk.

Boksieri britanik humbi titujt e tij IBF, WBO dhe WBA në peshën e rëndë pas një disfate të madhe ndaj Oleksandr Usyk në stadiumin Tottenham Hotspur të Shtunën në mbrëmje.

Joshua moti humbjen e dytë të karrierës së tij kundër ukrainasit dhe ai tani synonin rimeçit. Poashtu – ai hedh poshtë çdo plan të menjëhershëm për një ndeshje me mbretin e WBC, Tyson Fury.

“Rruga drejt kampionit është e mirë,” tha Joshua në konferencën e tij për shtyp pas luftës.

“Por unë do të luftoja me Tyson Fury, Wilder dhe këdo tjetër edhe pa tituj. Brezat janë argëtues, por me ose pa rripa do të luftoj këdo. Tani do të shohim mundësinë e rimeçit”, përfundoi Joshua.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera