[wp-story]

Lajme

Jep dorëheqjen Driton Lajçi, drejtor i Divizionit për Gjykatën Speciale

Jep dorëheqjen Driton Lajçi, drejtor i Divizionit për Gjykatën Speciale
19:42 | 29 Tetor 2020

Ka dhënë dorëheqje drejtori i Zyrës për Mbrojtjen e të Akuzuarve nga Gjykata Speciale,  Driton Lajçi.

Mësohet se Lajçi ka dhënë dorëheqje për arsye personale.

Kujtojmë se Lajçi ishte intervistuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës me seli në Hagë, për pengimin e mundshëm të drejtësisë, përfshirë edhe pretendimet për shkelje të neneve të Kodit Penal të Kosovës, të cilat kanë të bëjnë me pengimin e provave ose procedurave zyrtare dhe frikësim gjatë kryerjes së procedurës.

Lajçi është marrë në pyetje në Hagë, më 17 tetor 2019, duke u mbrojtur në heshtje, raporton Reporteri.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera