×
 • Vip
 • Vip

  Jennifer: “Mendova se të gjithë do të zemëroheshin nëse do të vdisja”

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Aktorja Jennifer Lawrence ka zbuluar një moment të frikshëm kur për pak sa nuk vdiq në një aksident avioni rrugës për në Nju Jork.

  Ylli i filmit “Hunger Games” zbuloi “takimin me vdekjen” që i ndodhi, duke shpjeguar se u la në panik “mesazhe të të folurit mendor” të dashurve të saj.

  Në një intervistë për “Venity Fair”, 31-vjeçarja ka shpjeguar se ka udhëtuar nga Kentaki me aeroplan privat në vitin 2017 pasi ka përfunduar xhirimet e filmit “Mother!” kur u dëgjua një “zhurmë e madhe” në mes të verës.

  Ajo u informua se dy motorë në aeroplan kishin dështuar dhe se avioni ishte “zhytur egërsisht” ndërsa piloti po përpiqej të bënte një ulje të detyruar.

  “Skeleti im ishte gjithçka që kishte mbetur në ndenjëse”, kujton ajo, duke shtuar, “Të gjithë menduam se do të vdisnim. Fillova t’i lija mesazhe të vogla zanore familjes sime.”

  Jennifer ka shpjeguar se në atë moment ajo vetëm “ndihej fajtore”, duke thënë se të gjithë do të ishin “aq të zemëruar”.

  Më pas ajo pa pistën poshtë, me zjarrfikëse dhe ambulanca të përgatitura për çdo përfundim.

  “Fillova të lutem. Jo për Zotin specifik me të cilin u rrita, sepse ai ishte një djalë i frikshëm dhe shumë gjykues”, vazhdoi ajo. “Por mendova, oh, Zoti im, ndoshta do t’i mbijetojmë kësaj? Unë do të jem viktimë e djegies, kjo do të jetë e dhimbshme, por ndoshta do të mbijetojmë.”

  Aeroplani u ul në pistën në Buffalo dhe shërbimet e urgjencës hapën derën për të çuar ekuipazhin dhe pasagjerët e padëmtuar në siguri.

  “Më bëri shumë më të dobët”, shtoi fituesi i Oskarit për përvojën. “Fluturimi është i tmerrshëm dhe unë jam i detyruar të fluturoj gjatë gjithë kohës”./FrontOnline/

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Vip20 Korrik 2024
  Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka marrë vëmendjen e të gjithëve duke mbuluar ballinën e revistës prestigjioze “Marie Claire” në edicionin...
  Vip19 Korrik 2024
  Reperi i njohur Mozzik ka reaguar pas vrasjes se Faton Hajrizit në Serbi. Mozzik në profilin e tij në “Facebook” i ka...
  Vip19 Korrik 2024
  Ish banorja e ‘Big Brother VIP Albania’ Françeska Murati shumë herë është diskutuar për jetën e saj luksoze. Aktualisht modelja gjendet me...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.