×
 • Auto
 • Auto

  Jeep me rekord shitjesh të modelit Wrangler

  FrontOnline
  31 Gusht 2023

  Kur modeli Wranger i vitit 2024 u prezantua në prill, CEO i brendit Jeep, Christian Meunier, deklaroi në një deklaratë për shtyp se gati pesë milionë ishin shitur në mbarë botën që kur modeli u lansua për herë të parë në vitin 1986.

  Dhe tani, shifra e plotë e numrit prej pesë milionë është arritur së fundmi.

  CEO i Jeep North America, Jim Morrison ndau lajmin se modeli Wranger i pesë miliontë u shit më 28 gusht.

  Nuk u bë e ditur se të cilit vit të modelit i përket, çfarë dizajni kishte dhe çfarë ngjyre.

  Mund të ketë qenë model i vitit 2023, pasi modelet e vitit 2024 vetëm tani kanë nisur të dërgohen tek klientët./FrontOnline/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Auto05 Dhjetor 2023
  Tesla lansoi të enjten kamionçinën e shumëpritur Cybertruck, që ishte paralajmëruar vite më parë. Në eventin e lansimit janë kryer dërgesat e...
  Auto05 Dhjetor 2023
  Akulli në xhamin e përparmë të makinës mund të ngadalësojë ndjeshëm udhëtimin tuaj. Ne kemi disa mënyra për ta hequr atë lehtësisht....
  Auto02 Dhjetor 2023
  E nxitur nga një valë modelesh të reja të përballueshme, pjesa e tregut të automjeteve elektrike në Bashkimin Evropian do të rritet...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova Edona dhe Adri kanë debatuar. Ajo është revoltuar shumë me Adrin. Në një moment i ka...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi ka biseduar me Besin për situatën e krijuar me Yllin. Azemi ka thënë se “unë e di sakt qka kam thënë...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Alby dhe Kaderi drisa po pastronin kuzhinën kanë qenë të revoltuara. Ato kanë debatuar me Blerandon. Alby ka thënë se “duke e...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Barcelona nuk ka shumë hapësira për të manovruar në afatin kalimtar të janarit dhe ky ka qenë problemi që prej emërimit të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Aktivistja e PSD-së, Donjeta Demolli, duke komentuar Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe ka kritikuar Qeverinë Kurti. Demolli e PSD-së theksoi se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.