×
 • Lajme
 • Lajme

  Japin dorëheqje shefja e kabinetit në MSH, Nora Kelmendi dhe këshilltari Sami Uka

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Kanë dhënë dorëheqje dy anëtarë të kabinetit në Ministrinë e Shëndetësisë, Nora Kelmendi dhe Sami Uka.

  Ish-shefja e kabinetit të ish-ministrit Arben Vitia, Nora Kelmendi, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë, shkruan Gazeta Shneta.

  Lajmin e ka konfirmuar vet Kelmendi. Ajo ka thënë se dorëheqjen e ka dorëzuar ditën e djeshme, kur edhe është emëruar ministri i ri i Shëndetësisë Rifat Latifi.

  “Po kam dhënë dorëheqje dje. Nuk kam ndonjë arsye tjetër, përveç angazhimeve pasi tani jam zgjedhur edhe asambliste. Kam qëndruar në kabinet pas dorëheqjes së ministrit Vitia, për të mos ngecur projektet. Tani është ministri i ri, por dorëheqja ime nuk ka të bëj me të”, ka deklaruar Kelmendi.

  Gazeta ka mësuar se dorëheqje ka dhënë edhe këshilltari politik Sami Uka. Këtë e ka konfirmuar Kelmendi, ndërsa Uka nuk ka qenë i qasshëm në telefonin e tij.

  Kujtojmë se dje kryeministri Albin Kurti e ka emëruar kirurgun Rifat Latifi në pozitën e ministrit të Shëndetësisë.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Ragmi Mustafi nga Partia për Veprim Demokratik, njëherësh këshilltar i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, ka folur për Front Online lidhur me zgjedhjet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka thënë se arratisjet nga burgjet ka pasur edhe në të kaluarën dhe se mund të ketë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues i Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani, ka thënë se dy të arratisurit nga burgu, Faton Hajrizi dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.