[wp-story]

Lajme

Januz Salihaj i bashkohet PDK-së

Januz Salihaj i bashkohet PDK-së
09:24 | 06 Shtator 2019

Ministri i Drejtësisë dhe ish-zyrtari i AAK-së, Januz Salihaj ka vendosur që t’i bashkohet PDK-së së Kadri Veselit.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i PDK-së, Kadri Veseli përmes një postimi në faqen e tij në Facebook.

“Rrugët me PDK-në i bashkoi edhe ish-ministri Januz Salihaj, ekspert i arsimit në vendin tonë.Si familje e madhe politike dimë t’i çmojmë njerëzit e guximshëm e parimorë dhe ta vlerësojmë mendimin ndryshe”, ka shkruar Veseli.

Veseli ka shkruar se Januzaj ka qenë gjithmonë kundër punësimeve familjare dhe nepotizmit sa ishte drejtor i Arsimit në Prishtinë.

“Januzi i kishte kundërshtuar gjithmonë përpjekjet politike për të sistemuar njerëz mbi bazën e nepotizmit në Komunën e Prishtinës. Jemi të lumtur që ai tani do ta japë kontributin e tij si pjesë e PDK-së në luftën tonë të pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit”, ka shkruar Veseli. /Front Online/

Më poshtë keni shkrimin e plotë të Veselit :

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera