×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ja sa ushtarë shqiptarë janë prekur me Coronavirus?

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Prej Coronavirusit nuk kanë shpëtuar as forcat e armatosura shqiptare.

  Gjatë një mbledhje (online) në komisionin parlamentar të sigurisë, shefi i shtabit të përgjithshëm të FA-ve Bardhyl Kollçaku, u shpreh se në total numri i të infektuarve me Covid nga ushtria shqiptare ka qenë 9, 5 prej të cilëve jashtë territorit të vendit.

  “Personeli i njësisë së mbrojtjes, Forcat e Armatosura të infektuar me covid, gjithsej ishin 9 persona. 5 në misione, 4 në KFOR dhe 1 në Afganistan”, u shpreh ai. Katër prej tyre kanë qenë të shtruar në spitalin e Infektivit në Tiranë, por jo në gjendje kritike serioze. Një person është i karantinuar në Afganistan dhe të tjerët të karantinuar në vendbanimet e tyre”-tha shefi i shtabit.

  Më tutje Kollçaku foli për masat e marra në rast të një vale të dytë Covid. Sipas tij masat e marra janë kryer në bazë të udhëzimeve të NATO-s.

  “Ne jemi të përgatitur dhe për një valë të dytë”-tha shefi i shtabit të FA.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.