×
 • Lajme
 • Lajme

  Ja çka do të ndodhë sot në Kosovë?

  FrontOnline
  23 Dhjetor 2020

  Për ditën e sotme janë parashikuar të mbahen këto ngjarje:

  Me rastin e 31 vjetorit të themelimit të LDK-së, Kryesia bën homazhe te varri i presidentit të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova. (Velani, Prishtinë, ora 10:00)

  Mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 10:00­)

  Komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:30)

  Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie “profili i migrantit 2.0: Cilët qytetarë të Kosovës janë më të prirur për të migruar?”. (Zyrat e GLPS-së, Prishtinë, ora 10:30)

  Ushtruesja e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani takohet me përfaqësues të koalicionit Nisma-AKR, lidhur me caktimin e zgjedhjeve të reja pas vendimit të Kushtetueses. (Kabineti i presidentes, ora 11:00)

  Kryeministri Avdullah Hoti viziton shoqatën Handikos. (“Veternik”, Prishtinë, ora 11:00)

  Mblidhet Komisioni për Integrim Evropian. (Kuvendi i Kosovës, salla N303, ora 11:00)

  Mblidhet Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione. (Kuvendi i Kosovës, salla N204, ora 11:00)

  Ushtruesja e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani takohet me përfaqësues të Grupit 6+, lidhur me caktimin e zgjedhjeve të reja pas vendimit të Kushtetueses. (Kabineti i presidentes, ora 12:00)

  Nënshkruhet marrëveshje e bashkëpunimit mes Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës (OHTK-së), Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK-së) dhe Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK-ut). (Rilindja, Kompleksi III nr. 42, ora 12:00)

  Dega e LDK-së në Prizren mban konferencë për medie. (Zyret e LDK-së, ora 12:00)

  Ushtruesja e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani takohet me përfaqësues të Listës Serbe, lidhur me caktimin e zgjedhjeve të reja pas vendimit të Kushtetueses. (Kabineti i presidentes, ora 13:00)

  Ministri Drejtësisë, Selim Selimi merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të “Këndit të Kurajos”. (Ministria e Drejtësisë, ora 13:00)

  Kryeminstri Avdullah Hoti dhe ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi marrin pjesë në hapjen e ekspozitës “Rezistenca paqësore dhe shtetndërtimi 1989-1999”. (Muzeu Shtëpia e pavarësisë “Ibrahim Rugova”, ora 13:00)

  Kryeminstri Avdullah Hoti dhe ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi marrin pjesë në koncertin e Filharmonisë së Kosovës me rastin e Festës së Krishtlindjes. (Katedralja e Nënë Terezës, Prishtinë, ora 17:00)

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shtator 2023
  Prokuroria Themelore në Pejë, departamenti i krimeve të rënda, ka ngritur aktakuzë kundër dy personave, V.J. dhe B.S., për shkak se kanë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se suksesi i Policisë së Kosovës në veri të vendit tash duhet të kapitalizohet edhe...
  Lajme28 Shtator 2023
  Në seancën e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Pejë, Shaban Gogaj tha se për veprën e parë “Vrasje e rëndë”...
  Të tjera
  Sport28 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama e ka prezantuar pamjen e re të tribunave në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë. I...
  Lajme28 Shtator 2023
  Pas sulmit të së dielës në Banjskë të Zveçanit, kryeministri Edi Rama ka kërkuar që KFOR-i të marrë nën kontroll veriun e...
  Lifestyle28 Shtator 2023
  Mëlçia është organ shumë “i punësuar” dhe kyç për tretje, por që për shkak të shtimit të futjes së toksineve në organizëm,...
  Lajme28 Shtator 2023
  Grupet parlamentare kanë nisur diskutimet për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës. Konjufca i ftoi këto grupe që...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar sot që Serbia të sanksionet e ndëshkohet ndërkombëtarisht pas ngjarjes së të dielës, ku një grup i...
  Vip28 Shtator 2023
  Arbana Osmani kohët e fundit duket se ka filluar të përgatitet për sezonin e ri të “Big Brother”. Por ky vit do...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.