×
 • Lajme
 • Lajme

  Izmaku për dorëzimin e aktakuzës ndaj Thaçit dhe Veselit: Asgjë nuk po ndodh rastësisht

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës, Xhevahire Izmaku, ka reaguar ndaj publikimit të dorëzimit të aktakuzës nga ana e Zyrës së Prokurorit Special për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, dhe ish-kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

  Izmaku tha se kjo nuk po ndodh rastësisht.

  “Asgjë s’po ndodh rastësisht e as ky lajm tani! Në mes fakteve pse po ndodh tani kaq befasishëm dhe emocioneve të rënda që po përjetojmë, ende jemi në pritje që të dal e pakonfirmuar zyrtarisht e thëna ‘aktakuze’! Megjithatë, dikush do të jetojë 140 vjet ndoshta, por s’mund ta bartë lavdinë e kësaj fotografie që bart historinë tuaj të lavdishme! UÇK ishte ideali ynë për çlirim e pavarësi, e Ju prijës për çlirim të vendit shpresa jonë për liri! Krenar që jetojmë në epokën Tuaj! P.s (Ata që i gëzohen këtij lajmi, e kanë rastin t”i bashkohen kampeve serbe që sonte do të festojnë anëkënd Serbisë)!”.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.