Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Italia regjistron mbi 1 milion të infektuar nga Covid, rekord viktimash në 24 orët e fundit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Italia ka kapërcyer mbi 1 milionë të infektuar me Covid që prej fillimit të pandemisë.

  Ndërkohë në 24 orët e fundit ka regjisrtuar numër rekord viktimash, shifër që nuk shënohej prej datës 6 prill 2020.

  Sipas të dhënave zyrtare të publikuara nga Instituti i Shëndetit Publik Italian sot Italia regjistron 623 viktima e 32 961 të infektuar nga Covid 19.

  Në rritje fatmirësisht është dhe numri i personave të shëruar nga virusi. Në 24 orët e fundit janë 9090 të shëruar më shumë.

  Shqetësuese vazhdon të shfaqet situata në sistemin shëndetësor italian.

  Janë shënuar 811 pacientë më shumë me Covid që kërkojnë kurim në strukturat spitalore italiane e 110 të shtruar më shumë në reaprtet e terapisë intesive.

  Në 24 orët e fundit në Itali janë kryer 225 649 tampone e koeficienti i infektimit është në vlerën mbi 26% në krahasim me testimet e kryera.

  Numri i të infektuarve aktivë pozitiv në Itali është sot 613 358.

  Numri i viktimave Covid deri më sot ka arritur në 42 953, e i të infekturave 1 028 424 dhe i të shëruarve është 372 113.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  ekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje vendeve anëtare të përshpejtojnë rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen, pasi shifrat...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  34 mijë euro janë sekuestruar sot nga Policia Kufitare e portit të Durrësit. Bëhet me dije se gjatë një kontrolli të automjetit,...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar (MM) thotë se Vladimir Putin “qëllimisht po përpiqet të dezinformojë” duke kritikuar publikisht vendimin e...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Këngëtarja shumë e dashur Nora Istrefi e ka publikuar video projektin e saj më të ri muzikor, të titulluar “Amanet”. Kënga e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kërkohet ndihmë për shërim të Gazmend Malokut nga Juniku. Sipas familjarëve të tij, Gazmendi është ne gjendje të rëndë shëndetësore në Turqi,...
  Lajme21 Mars 2023
  Emisari i BE-së për dialogun me Serbinë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me kryetaren e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq,...
  Lajme21 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Fatmir Humolli, ka thënë se që nga dita e nesërme ai do të jetë deputet i pavarur në Kuvendin...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Në moshën 56-vjeçare ka ndërruar jetë në Londër aktori anglez Paul Grant, i cili ka luajtur në filmat Star Wars dhe Harry...
  Kronika21 Mars 2023
  Një person në Lipjan është shoqëruar në polici pasi i janë sekuestruar substance narkotike. Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës. ”Policia e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.