[wp-story]

Bota/Rajoni

Italia regjistron 10 viktima në 24 orët e fundit

Italia regjistron 10 viktima në 24 orët e fundit
20:18 | 11 Shtator 2020

1616 raste të reja infektimesh dhe 10 të vdekur.

Ky është bilanci i Covid-19 në Itali për 24 orët e fundit.

Një ditë më parë, vendi apenin numëronte 1597 raste të reja duke e mbajtur stabël numrin e infektimeve, ndërsa duhet theksuar se rastet e testimeve janë rritur nga 94100 dje në 98880 ditën e sotme, raporton Ora News.

Në Itali, nga nisja e pandemisë 284,796 persona janë infektuar me Covid-19, ndërsa 35597 kanë humbur jetën.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera