Bota/Rajoni

Italia raporton numrin e përditshëm të viktimave nga Covid-19

Italia raporton numrin e përditshëm të viktimave nga Covid-19
17:40 | 22 Shtator 2020

Italia ka raportuar 1392 raste me koronavirus përbrenda 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit.

Vendi, si pasojë e koronavirusit, ka pasur edhe 14 vdekje të reja në raportin 24-orësh të së martës.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve ka shkuar në 35,738 në Gadishull.

Ndërkohë, shifra totale e pacientëve në njësitin e kujdesit intenziv të spitaleve italiane ka shkuar në 239

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera