Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Italia publikon bilancin ditor të COVID-19, sërish shifra të frikshme

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Italia vazhdon të shënojë një numër të lartë të infektuarisht e viktimash nga Covid-19.

  Në 24 orët e fundit janë regjsitruar 544 viktima e 37 255 të infektuar më shumë.

  Numri i personave të shëruar nga koronavirsui janë 12 196 më shumë se sa një ditë më parë. Ndërsa numri i tamponeve të kryer në 24 orët e fundit është 227 695.

  Në rritje është dhe numri i të infektuarve që kërkojnë kurim sptialor duke e cuar gjithnjë e në vështrirësi sistemin shëndetësor italian.

  Dita e sotme ka regjistruar 484 pacientë më shumë në spitale e 76 të shtruar në repartet e terapisë intensive.

  Deri më sot Italia ka regjistruar 1,144 552 të infektuar nga koronavirusi e 44, 683 viktima.

  Të shëruar deri më sot nga Covid 19 në Itali janë 411 434 persona ndërsa tamponë të kryer janë 18 683 111.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se nuk pret që të bëhen publike hetimet se kush është përgjegjës për shpërthimet e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar kundërshtarin e tij kryesor politik në zgjedhjet e ardhshme, Kemal Kilicdaroglu, për takimin me opozitën...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Të tjera
  Sport23 Mars 2023
  Rrugëtimin drejt Kampionatit Evropian Kosova e fillon me uniformë të re. Federata e Futbollit e Kosovës ka lansuar sot linjën e re...
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Sport23 Mars 2023
    Federata Evropiane e Futbollit i ka nisur hetimet ndaj Barcelonës për “rastin Negreira”. Gjiganti katalunas do të hetohet rreth lidhjes me...
  Vip23 Mars 2023
  Mbrëmbjen e djeshme teksa të gjithë banorët u larguan të flinin gjumë, Lorenci, Gerti dhe Jori përgatitën një rreng për pjesën tjetër...
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti sërish e ka lëshuar sallën e Kuvendit. Sigurisht dalja e tij nuk u pritë mirë nga opozita, por kreu...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.