Gjuha:
×
 • Sport
 • Euro2020

  Itali – Zvicër: Formacionet zyrtare, startojnë dy shqiptarë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Sonte do të zhvillohet ndeshja e Grupit A në Kampionatin Evropian “Euro2020” ndërmjet Italisë dhe Zvicrës.

  “Azzurrët” duan fitoren e dytë rresht në këtë Kampionat Evropian për t’ia bërë më të lehtë rrugën drejt vendit të parë në grup.

  Në anën tjetër, Përfaqësuesja e Zvicrës që vjen pas barazimit me Uellsin kërkon fitoren në mënyrë që të shtoj gjasat për kalim të grupit.

  Në përballjet mesvete, Kombëtaret janë ndeshur gjashtë herë, ku Italia ka fituar tri dhe tri takime kanë përfunduar në barazim.

  Ky ballafaqim fillon nga ora 21:00 me dy trajnerët që kanë bërë publike 11-shet një orë e gjysmë para fillimit.

  FORMACIONET ZYRTARE:

  ITALIADonnarumma, Di Lorenzo, Chiellini, Spinazzola, Locatelli, Jorginho, Insigne, Berardi, Immobile, Barella, Bonucci.

  ZVICRASommer, Mbabu, Elvedi, Akanji, Embolo, Freuler, Seferovic, Xhaka, Rodriguez, Schar, Shaqiri.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Sport22 Mars 2023
  Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, pas intervistimit të sotëm, me urdhër të prokurorit, është dërguar në mbajte për...
  Sport22 Mars 2023
  Nesër do të fillojë muaji i shenjtë i Ramazanit për besimtarët mysliman. Klubi  i madh spanjoll  ka uruar të gjithë fansat e...
  Sport22 Mars 2023
  Kombëtarja e Kosovës do të udhëtojë drejt Tel Avivit për të zhvilluar ndeshjen e parë kualifikuese për "Euro 2024" ndaj Izraelit. Ndeshja...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Rusia do të mbetet gjithmonë e rëndësishme për Europën, tha ministri i Jashtëm i Austrisë, duke thënë se të mendosh ndryshe ishte...
  Sport22 Mars 2023
  Meçi i madh i cili ishte i shumëpritur mes dy kampioneve të boksit  Tyson Fury-Oleksandr Usyk, është anuluar. Bisedimet mes dy palëve...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova ka krijuar varësi të importit të energjisë elektrike nga Serbia....
  Opinione22 Mars 2023
  Autori është një bashkëpunëtor i lartë në Fondacionin Jamestown në Uashington, D.C. dhe drejtues i emisioneve televizive "Bugajski Hour" të transmetuara në...
  Lajme22 Mars 2023
  Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, ka ndarë 6 vendimet që u miratuan sot në kuadër të mbledhjes së 136-të...
  Lajme22 Mars 2023
  Organizatorët e platformës “Liria ka emër”, kanë vizituar Organizatën e Veteranëve të UÇK-së. Qëllimi i kësaj vizite ishte kërkesa për ta përkrahur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.