×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Itali, gjatë 24 orëve të fundit shënohen 30 viktima dhe 201 të infektuar

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Italia regjistron 30 viktima Covid e 201 të infektuar më shumë gjatë 24 orëve të fundit.

  Numri i viktimave Covid në Itali ka rritur më 34 818 e i të infektuarve më 240 961.

  Të infektuar aktivë në Itali janë 15 060.

  Pacientë që po kurohen në struktura spitalore janë 963 e 82 ndodhen në repartet e terapisë intensive.

  Numri i pacientëve të shëruar nga koronavirus është deri sot 191 083.

  Në 24 orët e fundit Italia ka kryer mbi 53 mijë tamponë.

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë. Të njëjtit dyshohen se pas një mosmarrëveshje në komunikacion kanë...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Dy persona janë arrestuar nga policia e Himarës, pasi dyshohet se shpërndanin drogë në lokalet e natës. Personat G. H., 25-vjeçar dhe...
  Kronika23 Shtator 2023
  Një prizrenas ka raportuar në Polici se derisa ishte duke punuar në pronën e tij ka hasur në një mjet të dyshuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Një tribunë e stadiumit me bari artificial në Korishë të Prizrenit është shembur gjatë ditëve të fundit. U përurua në vitin 2019,...
  Vip23 Shtator 2023
  Afrona Dika ditët e fundit po i kalon në një nga ishujt më të pasur të Islandës. Ajo nuk e bëri publike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.