×
 • Vip
 • Vip

  “Ishte ofendim”, flet Afrim Muqiqi pasi u bllokua në kufirin me Austrinë

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Këngëtari i njohur kosovar, Afrim Muçiqi, ka mbetur i bllokuar në rrugë për disa orë, meqenëse nuk i është lejuar që të kalojë në kufirin me Austrinë me patent shofer të Kosovës, shkruan Express.

  Ai ka thënë se është ndjerë i ofenduar kur policia austriake e ka detyruar që të kthehet nga kufiri.

  “Unë kam dëgju edhe javët e kalume dhe muajve të kalum prej qytetarëve dhe bashkëatdhetarëve që shkojnë në Austri, pra në rrugën transit drejt shteteve të perëndimit. Në atë rast hasa edhe unë bashkë me familjen time rreth orës 03:00 të mëngjesit, ku policia austriake më ktheu nga kufiri…. që për mua ishte një ofendim i radhës.

  I lënë qytetarët të maltretohen në pikë të natës me shpenzime marramendëse…ta jep një dokument ku Kosova përfshihet në mesin e shteteve siç janë: Jemeni, Afganistai, Kameruni, Nepali, Somalia, Sudani, Kosta Rika e shumë të tjera”, ka thënë Muçiqi.

  Tutje, ai ka treguar se në të kaluarën s’ka pas probleme të tilla, derisa ka bërë thirrje që ky problem të zgjidhet në nivele shtetërore.

  “Me detyruan të kthehem dhe t’i bëj edhe 300 kilometra në një pikë tjetër kufitare. Unë kam udhëtu edhe në të kaluarën dhe s’kam pas të tilla probleme.  Mendoj që këto duhet të rregullohen në nivele shtetërore”, ka thënë Muçiqi./FrontOnline

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Vip18 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, po vjen me një projekt të ri. Artistja ka bashkuar forcat me reperin nga Ferizaj, Arton...
  Vip18 Korrik 2024
  Në prill të vitit të kaluar, thashethemet për një romancë mes yllit televiziv, Kylie Jenner dhe aktorit, Timothee Chalamet filluan të forcohen....
  Vip18 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Morena Taraku ka ndezur thashethemet se është në një lidhje dashurie. Kjo për faktin, se në InstaStoryt e...
  Të tjera
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Artan Hajrizi vëllai i Faton Hajrizit i cili po dyshohet për vrasjen e një polici në Serbi, ka treguar se si vëllai...
  Lajme18 Korrik 2024
  Arbër Rexhaj, deputet i VV-së, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e një polici serb në Serbi, është kriminel që ka...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Një familje e cila raportohet të jetë nga Maqedonia e Veriut, ka pësuar aksident të tmerrshëm në afërsi të Leskovcit ndërsa po...
  Lajme18 Korrik 2024
  Autoritetet në Serbi kanë nisur sot në orën 19:00 kërkimet edhe me helikopterë mbi zonën ku ndodhi vrasja e mbrëmshme e policit....
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka refuzuar bisedimet për arritjen e një marrëveshjeje me Rusinë, pa miratimin e Kievit, pasi kryeministri hungarez, Viktor...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.