Euro2020

Ishte fantastik ndaj Anglisë, sot doli pozitiv me COVID-19

Ishte fantastik ndaj Anglisë, sot doli pozitiv me COVID-19
12:02 | 21 Qershor 2021

Skocia do të humbas talentin e saj, Billy Gilmour për ndeshjen vendimtare ndaj Kroacisë.

Mesfushori 20 vjeçar ishte vlerësuar “Lojtari i ndeshjes” të premtën ndaj Anglisë, por që nuk do të jetë i pranishëm në ndeshjen e nesërme ndaj Kroacisë.

Në testet e Covidit, skocezi ka rezultuar pozitiv dhe do të mungojë së paku në një ndeshje të Evropianit.

Billy tani do të izolohet për 10 ditë, ndërsa testeve të Covidit do t’i nënshtrohet edhe bashkëlojtarët e tij.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera