Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-zëvendësja e Kurtit përmes poezisë së Nolit zbërthen qëndrimin e liderit të VV’së pro Thaçit e Veselit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish-anëtarja e Partisë Socialdemokrate, Aida Dërguti, ka reaguar ndaj kryetarit të VV-së, Albin Kurti i cili sot deklaroi se ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit, që janë të akuzuarit e Gjykatës Speciale, shteti duhet të iu organizojë një mbrojtje.

  Për këtë deklaratë të tij, sipas Dërgutit, Albin Kurti ka ndërruar fjalët e tij. Përmes një postimi në Facebook, Dërguti e ka thumbuar Kurtin me disa vargje të Fan Nolit.

  “Dhe Feridi faqe ndron, Die shante, sot lëvdon, Fryn bulçit’ e trumbeton, Që Katrani zbardhëllon”, ka shkruar ajo.

  Ndryshe prej reagimeve të mëparshme, kur kishte përmendur vetëm Jakup Kransiqin dhe Rexhep Selimi, lideri i VV’së sot doli në përkrahje të plotë edhe ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit. Për këtë dy dhe të tjerët, Albin Kurti tha se kanë bërë luftë të drejtë dhe nuk janë pjesë e ndërmarrjes së përbashkët kriminale siç i cilëson aktuakza e Gjykatës Speciale.

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Të tjera
  Kronika24 Mars 2023
  Është raportuar për një person se ka humbur jetën në Prizren. Viktima ishte goditur nga vetura mbrëmë rreth orës 19:00. I dyshuari...
  Kronika24 Mars 2023
  Policia ka kapur personi i cili dyshohet se vodhi portofolin dhe telefonin e një gruaje në Prishtinë. Sipas policisë, i dyshuari me...
  Lajme24 Mars 2023
  Me 16 Shkurt të këtij vitit ministri i Bujqësisë, Faton Peci,  ka njoftuar se do të ketë zero tolerancë ndaj pirjes së...
  Kronika24 Mars 2023
  Gjatë ditës së djeshme një burrë është therur me thikë në rrugën “Agim Ramadani” në Viti. Viktima është dërguar për tretman mjekësor...
  Lajme24 Mars 2023
  Liderёt e Bashkimit Evropian nёpёrmjet tё konkluzave kanё pёrshendetur marrëveshjen e arritur nё Ohёr të Mqedonisë së Veriut, nё mes tё kryeministrit...
  Lajme24 Mars 2023
  Trepça ka hapur rreth 100 vende të lira të punës. Është hapur konkurs i brendshëm për punëtorë në Minierë LINKU KËTU

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.