Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-polici futet në grevë urie, kërkon sigurime shëndetësore

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Eris Jashari, që nga e marta është futur në grevë urie, me kërkesë realizimin e sigurimit shëndetësor dhe jetësor për policët.

  Në një deklarim për medie, Jashari i cili tani është koordinator në organizatën joqeveritare “Ktheju Tokës Tënde”, ka kërkuar nga ligjvënësit që ta rregullojnë këtë çështje.

  “U bëj thirrje të gjithë deputetëve pa dallim etnie, partie që ta rregullojnë me ligj sigurimin shëndetësor dhe jetësor për policët e Kosovës”, tha Jashari.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Më 18 mars të këtij viti kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq u takuan në Ohër. Ata...
  Lajme31 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji ka miratuar dje tarifat e reja të energjisë elektrike, që do të jenë më të...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media. Sipas njoftimit zyrtar nga kjo parti, konferenca nis në orën 12:30...
  Të tjera
  Lajme30 Mars 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti, tha  se kryeministri i Kosovës i Kosovës Albin Kurti, nuk ka lidhje me ekonomi....
  Lajme30 Mars 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, është takuar me kongresistin republikan, njëherësh anëtar i Grupit të Miqësisë për Çështje Shqiptare në kuadër të...
  Lajme30 Mars 2023
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta. Krejtësisht vonë në mbrëmje, rreth mesnatës, pritet të ketë...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), e ka vlerësuar si të panevojshëm shtrenjtimin e energjisë elektrike. Ky reagim i tyre...
  Lajme30 Mars 2023
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po flet për rritje ekonomike sikurse mos me...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka deklaruar se s’ka dëgjuar për marshin “Liria Ka Emër” për solidarizim me ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.