×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-ministri i Infrastrukturës: Kosova nuk ka pas asnjëherë Qeveri më të dështuar e më skandaloze se kjo e Kurtit

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Ish-ministri i Infrastrukturës duke biseduar në një intervistë për Front Online ka folur edhe për punët që po i bënë Qeveria Kurti në aspektin e zhvillimit ekonomik.

  Fatmir Limaj ka kritikuar pushtetin aktual, duke e cilësuar si Qeveri e skandaleve.

  Ai thotë se edhe pas tri viteve pushteti s’ka realizuar asnjë projekt.

  “Kudo që e sheh këtë Qeveri ka skandale. Viti i tretë buxhetor përfundoj në Kosovë dhe nuk jemi në gjendje të prekim me gisht një projekt që e ka bërë kjo Qeveri, ky është dështim total. Asnjëherë Kosova nuk ka pas Qeveri më të dështuar e të pa organizuar, gjendja është katastrofale si plane të brendshme edhe të jashtme”, përfundoi Limaj.

  Limaj: Mos të pranohet zëvendësimi i Policisë nga KFOR-i në veri, momenti i fundit që të ndëshkohet Vuçiqi

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, në një intervistë pas një kohe të gjatë, ka folur mbi lëvizjet politike në vend....
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë sonte në pritjen e organizuar me rastin e 106-vjetorit të festës së Pavarësisë së Finlandës....
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-deputeti Ilir Deda ka folur për politikën kosovare në këto katër vjet, duke e konsideruar 14 shkurtin e vitit 2021 një datë që...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka pasur një bisedë të gjatë me konkurrenten tjetër të këtij formati, Edonën. Ajo ka...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby ka zhvilluar një bisedë me Edonën dhe Kaderin, në oborrin e shtëpisë së “Vëllait të...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Hyrja e banorit të ri në Big Brother VIP Kosova, Ardit, duket të ketë ndikuar mirë tek konkurrentja e tij, Shqipja. Në...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë sot miratuam Strategjinë e re të Sigurisë Kombëtare, e hartuar nga një grup pune...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Akoma zyrtarisht nuk ka kërkesë nga Suedia që Naim Murseli të gjykohet në shtetin e tyre. Emri i Naim Murselit në javën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.