×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-luftëtari i UÇK-së, Haxhi Lladrovci: Pasi dështuan me Haradinajn e Limajn tash po akuzojnë edhe Thaçin e Veselin

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Ish-luftëtari i UÇK-së, Haxhi Lladrovci thotë se lufta e UÇK-së ishte e drejtë si qiriu dhe e pastër si loti.

  Lladrovci në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se që i ri ka dëgjuar për Hashim Thaçin e Kadri Veselin kur ishin shokë të idealit të Fehmi e Ramiz Lladrovcit.

  Ai thotë se lufta e UÇK-së ka qenë “e drejtë si qiriu dhe e pastër si loti”.

  Ish-luftëtari i UÇK-së thotë se aktakuzat janë përgatitur në “kuzhinat e Beogradit, Moskës e një pjese të Evropës”.

  Lladrovci thotë se në fillim të luftës bota demokratike nuk kishte shumë informacione për UÇK-në.

  “Pasi ata na vëzhguan, filluan kontaktet e para dhe duke parë organizim e drejtë ata filluan edhe të bëhen aleatë me forcat e UÇK-së. Pasi u bënë aleatë ata ngritën UÇK-në edhe në bisedime”.

  Lladrofci thotë se kjo drejtësi dështoi me Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn.

  “Iu dashtë që në kuzhinat e Beogradit dhe të Moskës të zihen këto akuza dhe të dalin në prag të bisedimeve. Besoj në luftën e drejtë të Presidentit Thaçi e Kadri Veselit dhe të gjithë luftëtarëve tjerë”.

  Ish-luftëtari i UÇK-së thotë se edhe gjatë luftës ka pasur vëzhgues ndërkombëtarë ndërsa sipas tij pas lufte KFOR-i ka qenë gjithmonë këtu dhe nuk kanë pse të kenë pretendime.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.