Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-kryetari i Kamenicës kërkon që Policia e Kosovës të patrullojë vazhdimisht në Karaçevë

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Ish-kryetari i Kamenicës, Shaip Surdulli, i ka quajtur simbolike lëvizjet e Policisë së Kosovës në Karaçevë, pak ditë pasi aty u panë pjesëtarë të xhandarmërisë serbe. Ai ka kërkuar që të ketë më shumë policë të Kosovës e patrullimet të jenë të shpeshta.

  Surdulli shton se Policia e Kosovës kanë dalë vetëm dy herë pas atij rasti. Sipas tij, “kanë bërë një patrullim në mënyrë simbolike për t’u parë prezenca e tyre nga qytetarët e Karaçevës”.

  “Përndryshe, ne sot patëm protestë, aty nuk u pa uniforma e Policisë së Kosovës, ndërsa protesta u zhvillua në territor të Kosovës”, ka thënë ai në KTV.

  Surdulli po kërkon që Policia e Kosovës të jetë vazhdimisht e pranishme në vijën kufitare me Serbinë.

  “Është e natyrshme që të kthehet PK-ja dhe të ketë qasje të papengueshme në Karaçevë. Momentalisht, siguria e qytetarëve të Karaçevës është e përqëndruar në dy policë që punojnë në një zyre”, ka vazhduar Surdulli.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Lumir Abdixhiku, kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se propozim që nuk e ka autorësinë e institucioneve të Kosovës...
  Sport08 Qershor 2023
  Kombëtarja e Kosovës e ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, kundër Rumanisë,...
  Lajme08 Qershor 2023
  Gjatë orëve të pasdites së të enjtes, në shumë qytete e fshatra të Kosovës ka pasur reshje të shumta shiu të shoqëruara...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ditët e fundit i dërguari i posaçëm amerikan, Gabriel Escobar dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i kanë shprehur publikisht mosmarrëveshjet mes...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për agjencinë e njohur të lajmeve The Associated Press, ku është ankuar për njëanshmëri ndaj Kosovës nga...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, ka shprehur mirënjohjen e tij për miratimin e legjislacionit të reformës zgjedhore nga Kuvendi i Kosovës....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.