×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-komandanti i FSK-së: Policia nuk ka pasur nevojë për ndihmën e KFOR-it në veri

  FrontOnline
  25 Shtator 2023

  Në situatën e tensionuar në veri të dielën përveç, Policisë së Kosovës prezent kanë qenë edhe KFOR-i.

  Se a është dashur të ndërhyjë edhe KFOR-i në sulmin nga Policisë, për Front Online ka folur ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati.

  Kastrati ka thënë se KFOR-i ka qenë në gatishmëri për ndihmë, por Policia nuk ka pasur nevojë.

  “KFOR ka qenë në vëzhgim dhe e kanë mbështet Policinë dhe kanë thënë që nëse kërkohet ndihmë ata janë aty. Policia kanë përfunduar punën me sukses dhe nuk kanë pasur nevojë për intervenim apo ndihmë të KFOR-it e EULEX-it”, tregoi ai.

  Ai thotë se prezenca e FSK-së nuk është dashur të jetë në veri të dielën.

  “Prezenca e FSK-së nuk është dashur të jetë se FSK ka mision tjetër dhe kjo ka qenë punë e policisë por nëse do të duhej dhe duhet të ardhmen ushtria e ka atë detyrë me ligj e Kushtetutë që ta mbrojë sovranitetin e vendit”, përfundoi Kastrati. 

  Ish-komandanti i FSK-së: Sulmi terrorist në veri u bë me leje të Vuciqit dhe Vulinit, qëllimi ishte ndarja e Kosovës

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur konferencë për medie ku ka kritikuar Qeverinë për planifikim jo të duhur të buxhetit për vitin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se Qeveria Kurti është kundër fjalës së lirë, derisa ka përmendur deklaratat përçmuese të zyrtarëve të...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Të dielën do të mbahet seanca fillestare ndaj Naim Murselit, i cili dyshohet se ka organizuar vrasjen e bashkëshortes së tij, tashmë...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Mbrëmja e premte solli befasi të shumta në skenën e “Dancing With the Stars Albania”. Bukuroshja e dashur nga Kosova, Juliana Nura,...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka kujtuar ish-presidentin historik Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij. “Sot e kujtojmë ditëlindjen...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Njëjtë si Selatin Kaçaniku, mendon edhe ekonomisti Imer Raci. Ai në një prononcim thotë se parat false destabilizojnë tregun e dëmtojnë ekonominë....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Vullkani Etna, më aktivi në Europë ka shpërthyer sërish. Në videot e publikuara në rrjete sociale, duken pamjet spektatolare të rrjedhjes së...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Një person është gjetur pa shenja jete në fshatin Livoç të Gjilanit. I njëjti dyshohet se ka kryer vetëvrasje duke u hedhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.