×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-kandidati i LDK-së për Mitrovicën: Angazhimet politike do t’i vazhdoj por jo në atë intensitet të fushatës

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Ish-kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për Mitrovicën, Armend Agolli, i cili sot gjendej në Prishtinë, ka thënë se do të vazhdojë me angazhimet e tij në politikë por në një intensitet më të ulët se të fushatës.

  “Unë jam mjek me profesion jam doktor, kam punu në Prishtinë dhe Mitrovicën politikë dhe të gjitha angazhimet e mija që i kam pasë në politikë do të vazhdoj po jo na atë intensitet që e kam pasë në fushatë gjithmonë do të punoj në të mirë të popullit”, ka thënë Agolli.

  Agolli për këtë proces të zgjedhjeve ka thënë se numri i votuesve është i kënaqshëm.

  “Po e vërej një vijueshmëri të mirë gati si herën e parë në Prishtinë. Kur isha me vajzën pashë shumë votues, besoj që numri do të shtohet edhe më shumë, kështu që është e kënaqshme sa po e shoh tani”, ka shtuar Agolli.

  Ndërkaq ai tregoi edhe arsyet se pse ndodhej sot në kryeqytet.

  “Gjysma e Mitrovicës është në Prishtinë dhe gjysma e Prishtinës në Mitrovicë, familjen time gjysmën e kam këtu gjysmën atje. Ky ishte një shkas që jam ardhë sot këtu shkas tjetër është se edhe vajza ime është rezidente në Prishtinë, dhe kish me votu këtu, pra ishin këto shkaqet me ndjek këtë festë që e kemi sot mbarëkombëtare”, ka shpjeguar Agolli.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.