×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish deputetja e VV-së para një muaji tha: Hashimi së shpejti do ta nxjerr biletën një drejtimëshe për në Hagë

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Dje u bë publike aktakuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

  Për këtë pati reagime të shumta, pasi një gjë e tillë u bë publike ende pa u konfirmuar aktakuza.

  Por, ish deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, duket se e ka ditur që presidentit Thaçi do t’i ngritet aktakuzë për krime lufte nga Gjykata Speciale.

  Ajo me 17 maj të këtij viti, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, kishte thënë se kreu i shtetit shumë shpejt do ta nxjerr biletën një drejtimëshe për në Hagë.

  “Një gjë është e sigurt, Hashimi nuk do ta përfundoj mandatin. Së shpejti do ta nxjerrë biletën një drejtimëshe për në Hagë. Një fjalë popullore thotë: “Çka të bën vetja s’të bën kurrkush”, kishte shkruar Millaku në rrjetin social Facebook.  

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Lajme23 Korrik 2024
  Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë e Shtetit, janë duke zhvilluar një aksion në Pejë kundër disa të dyshuarve për dallavere me...
  Lajme23 Korrik 2024
  Safet Gërxhaliu, ish kryetar i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) thotë se bashkëpunimi ekonomik në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....
  Lajme22 Korrik 2024
  Debati mes dy këshilltarëve bashkiakë të Tiranës, Tedi Blushit dhe Halit Valterit degradoi në përplasje fizike këtë të hënë. Edhe pse seanca...
  Lajme22 Korrik 2024
  Gjyqtarja Valdete Daka ka treguar se përse i ishte refuzuar Faton Hajrizit kërkesa për lirim me kusht. Ajo është shprehur se Paneli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.