×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish – anëtari i PDK-së Bazaj mohon se ka kaluar nga AAK në VV, por e nënshkruan peticionin për zgjedhje

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Ish pjesëtari i PDK-së, tani pjesë e AAK-së, Naim Bazaj, ka nënshkruar peticionin e Lëvizjes Vetëvendosje ku kërkohet mbajtja e zgjedhjeve të reja. Kjo është parë në disa fotografi në njoftimin e kësaj të fundit në faqen zyrtare në Facebook.

  Kjo ka ndodhur me rastin e vizitës së kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti në Drenas.

  Në një prononcim për “Zërin”, ndërsa mohon zërat të ketë kaluar në Vetëvendosje, Bazaj thotë se një ndër arsyet që e ka nënshkruar peticionin janë shkarkimet e bordeve nga Kurti.

  “Unë nuk kam kaluar në Vetëvendosje, sepse ka disa zëra që thonë se kanë kaluar. Por e kam mendimin tim dhe jam për me shku në zgjedhje të reja. Po mendoj që këto partitë të cilat kanë qenë në pushtet deri tash i kanë pas ofruar disa familjarë të vet në pozita kyçe si përshembull nëpër borde. Dhe me veprimet të cilat i ka marrë qeveria Kurti, duke i shkarkuar ata, për këtë kam mendu pse mos me u bo zgjedhjet. E mira e t’mirës është të shkojmë në zgjedhje të reja, le ta provojë secili fatin, secila parti”, ka deklaruar Balaj.

  Ndërsa në fund ai thotë se do t’i shërbejë secilit që sipas tij punon mirë.

  “Nuk është me rëndësi as garojë unë apo jo. Me rëndësi është që të jenë njerëz të pakorruptuar. Për qëllime dhe punë të mira jam i gatshëm të ja bëjë argatin gjithsecilit”, përfundon deklarata e tij.

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në hapjen solemne dhe...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dëshmia e dëshmitarit të nëntë të mbrojtjes (me kodin W04280) do të vazhdoje edhe gjatë ditës së nesërme në çështjen gjyqësorë ndaj...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill, në “Forumin Ekonomik të Beogradit” ka folur për procesin e negociatave në mes të Kosovës...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. “Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.