[wp-story]

Lajme

Isa Mustafa i kundërpërgjigjet Ambsadorit Amerikan dhe Ramush Haradinajt: Avdullah Hoti ka guxim ta luftoj korrupsionin

Isa Mustafa i kundërpërgjigjet Ambsadorit Amerikan dhe Ramush Haradinajt: Avdullah Hoti ka guxim ta luftoj korrupsionin
22:43 | 27 Tetor 2020

Lideri j LDK-së, Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur deklaratave të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt dhe ambasadorit amerikan për shuarjen e “Task-Forcës” për luftimin e korrupsionit.

Ai ka shkruar se Avdullah Hoti ka guximin ta luftoj korrupsionin dhe krimin.

“Thirrja në mekanizma kushtetues dhe ligjor për ta luftuar krimin, mund të mos i pëlqej dikuj, por jam i bindur se është e vetmja rrugë për një njeri të pastër, si Kryeministri Hoti. IM”, ka shkruar ai.

Murati: Ndryshimi i kufijve, e vetmja zgjidhje e përhershme

Reagimi i plotë:

Miq të nderuar
Kryeministri Hoti po e dëshmon se ka guxim dhe vendosshmëri ta luftojë krimin dhe korrupsionin.

Është i dijshëm dhe i pakorruptuar andaj edhe i pavarur dhe pashantazhueshëm në marrjen e vendimeve të forta.

Thirrja në mekanizma kushtetues dhe ligjor për ta luftuar krimin, mund të mos i pëlqej dikuj, por jam i bindur se është e vetmja rrugë për një njeri të pastër, si Kryeministri Hoti. IM

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera