×
 • Lajme
 • Lajme

  Isa Mustafa i hakmerret Vjosa Osmanit, propozon largimin nga pozita e nënkryetares së LDK-së (Dokument)

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm do të kenë mundësi të votojnë pro ose kundër këtij propozimi të Isa Mustafës, deri sonte në orën 00:00.

  Arsyet e shkarkimit të Osmanit nga pozita e nënkryetares së Lidhjes Demokratike për shkak të qëndrimeve të saja kundër Qeverisë Hoti.

  Mustafa ka kërkuar që kryeministri Avdullah Hoti të marrë pozicionin e Osmanit, shkruan Front Online.

  Në dokumentin e siguruar nga Front Online në pikën numër 2 thuhet se: “Bazuar në nenin 24, pika 24.1 të Statusit të LDK-së propozoj që z.Avdullah Hoti të zgjidhet nënkryetar i LDK-së”.

  Foto dokument:

   

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se bashkë me Kryeshefin e Ndërmarrjes “Prishtina Parking”, Sokol Havollin, do t’i propozojnë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë ditë më parë se zgjedhjet e parakohshme në Kosovë nuk i konvenojnë as qeverisë dhe...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se kanë përfunduar zgjedhjet edhe në 8 nëndegë në Prishtinë. Abdixhiku thotë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Personat që kanë vuajtur më gjatë prej COVID-19 – sëmundjes që e shkakton koronavirusi – kanë më shumë gjasa të përjetojnë dëmtim...
  Kronika23 Shtator 2023
  Një person ka raportuar se djali i tij para tre ditëve ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vend ndodhja e tij....
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Personat që kanë vuajtur më gjatë prej COVID-19 – sëmundjes që e shkakton koronavirusi – kanë më shumë gjasa të përjetojnë dëmtim...
  Vip23 Shtator 2023
  Olta Gixhari ishta padyshim një prej protagonisteve të “Big Brother VIP 2”, një prej rivaleve, ose më sakt rivalja e vetme e...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, William Montgomery, ka vlerësuar se kryeministri i Kosovës Albin Kurti po sillet në...
  Vip23 Shtator 2023
  Angela Martini është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Shpesh, ajo ndan me ndjekësit fotografi dhe video të ndryshme nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.