Sport

Irlandë e Veriut – Kosovë, kush ishin më të mirët dhe më të dobëtit sot në Belfast?

Irlandë e Veriut – Kosovë, kush ishin më të mirët dhe më të dobëtit sot në Belfast?
20:22 | 24 Shtator 2022

Përfaqësuesja e Kosovës i ka nisur me humbje ndeshjet e muajit shtator, raporton FrontOnline.

“Dardanët” ishin sonte mysafirë të Irlandës së Veriut në kuadër të Ligës së Kombeve, grupi 2, Liga C.

Ndeshja e zhvilluar në “Wisdor Park” u mbyll baras 2:1 në favor të vendasve.

Lojtar më i mirë në fushë ishte Muriqi që u vlerësua me notën 8.6.

Sa i përket më të dobëtëve në fushë ishin Milot Rashica me notën 6.3, Fidan Aliti me notën 6.4 dhe Florent Hadërgjonaj me notën 6.6.

Ndeshjen e radhës, Kosova e luan në shtëpi ndaj Qipros./FrontOnline/

Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin

Të tjera