Bota/Rajoni

Irlandë, dy burra e shfrytëzojnë trupin e të vdekurit për t’ia marrë pensionin

Irlandë, dy burra e shfrytëzojnë trupin e të vdekurit për t’ia marrë pensionin
23:46 | 22 Janar 2022

Dy burra u përpoqën të sillnin trupin e një të vdekuri në një zyrë postare irlandeze në përpjekje për të marrë pensionin e tij.

Sipas mediave lokale, trupi i të ndjerit u tërhoq zvarrë në zyrën e postës Carlow të premten nga dy burra që e mbanin në këmbë.

Stafi dyshoi dhe dy burrat u larguan pasi u morën në pyetje, duke lënë pas të ndjerin.

E gjitha ndodhi pasi burrat vizituan dyqanin e Hosey në Staplestown Road rreth orës 11:30 të së premtes dhe pyetën nëse mund të tërhiqnin pensionin javor të një personi tjetër, sipas Irish Times.

Mirëpo, atyre iu tha se pensionisti do të duhej të ishte i pranishëm për t’u paguar, shkruan Standard.

Më vonë dy burra tentuan të tërhiqnin pensionin me një trup të pajetë. I ndjeri mendohet se ishte rreth të 60-tave dhe se banonte pranë postës.

Kjo tani po hetohet nga Gardai, policia irlandeze, e cila tha se po hetonte “vdekjen e pashpjegueshme të një mashkulli të moshuar”. Një shtëpi në Pollerton Road aty pranë është mbyllur nga policia ndërsa hetimet për incidentin vazhdojnë.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera