Sport

Interi triumfon ndaj Venezias, i afrohet kreut

Interi triumfon ndaj Venezias, i afrohet kreut
01:11 | 28 Nëntor 2021

Interi ka vazhduar me fitore në Serie A, për t’iu afruar edhe më shumë kreut të tabelës.

Skuadra e Philipe Inzaghit ka triumfuar me rezultat 0:2 në udhëtim ndaj Venezias me golat e Calhanoglut dhe Martinez.

Pas kësaj fitoreje Interi është në pozitën e tretë me 31 pikë, një më pak sesa Napoli e Milani që kanë nga një ndeshje më pak.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera