[wp-story]

Sport

Interi ndalet nga Napoli, pas tre muajsh barazon në kampionat

Interi ndalet nga Napoli, pas tre muajsh barazon në kampionat
22:43 | 18 Prill 2021

Napoli ka ndalur ecurinë me fitore të Interit në Serie A.

Derbi i javës së 31-të të Serie A i zhvilluar në “Diego Armando Maradona” përfundoi në barazim 1:1.

Napoli kaloi në epërsi në minutën e 36-të pasi një krosim të Insignes e devijoi Handanovic në portën e tij.

Rezultatin e barazoi Cristian Eriksen në minutën e 55-të.

Interi kështu barazon pas një serie me 11 fitoresh radhazi.

Zikaltërit vazhdojnë të mbeten në vendin e parë me 75 pikë, 9 pikë më shumë se Milani dhe 11 më shimë se Atalanta.

 

 

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera