[wp-story]

Bota/Rajoni

Intelegjenca amerikane përsëri në aksion: Trupat e SHBA’së ishin larguar me kohë nga bazat në Irak

Intelegjenca amerikane përsëri në aksion: Trupat e SHBA’së ishin larguar me kohë nga bazat në Irak
21:40 | 12 Janar 2020

Disa raketa kanë goditur bazën amerikane ajrore Balad, 80 kilometra larg kryeqytetit të Irakut, Bagdadin.

Nga sulmet është raportuar se janë lënduar katër persona, të gjithë shtetas të Irakut.

Zyrtarë amerikanë të mbrojtjes tregojnë se trupat amerikane ishin larguar më herët nga baza dhe ishin rivendosur në vende vende më të sigurta në Irak.

Nuk është e qartë ende se kush e ka kryer këtë sulm.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera