[wp-story]

Lajme

Institucionet publike në Ferizaj bëhen me kamera të sigurisë

Institucionet publike në Ferizaj bëhen me kamera të sigurisë
11:13 | 25 Nëntor 2020

Komuna e Podujevës ka bërë të ditur se ka instaluar kamera të sigurisë në institucione publike në këtë qytet, shkruan Gazeta Express.

Vendosja e këtyre kamerave sipas njoftimit të komunës do të bëhet në 14 shkolla, 19 zyra të gjendjes civile dhe në objektin e Brigadës së Zjarrfikësve në Podujevë.

“Qëllimi i projektit është ngritja e nivelit të sigurisë në institucione publike”, thuhet në njoftim.

Kamera të sigurisë në institucionet publike janë vendosur edhe në qytetet e tjera të Kosovës.

Kjo për shkak të rritjes së sigurisë në këto institucione ./FrontOnline/

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera