Gjuha:
×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Institucionet për 9 muaj paguan mbi 19 milionë euro për vendime gjyqësore (dokument)

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Vetëm për nëntë muaj, Institucionet qendrore, lokale dhe ato të pavarura në vend vetëm për vendime gjyqësore kanë paguar hiç më pakë se 19,3 milionë euro.

  Në bazë të dokumenteve të siguruara nga “Front Online” shihet se  përmes gjykatës Operatoret Ekonomik vetëm ministrisë së Financave i kanë marrë hiç më pakë se 3 milionë euro, Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit 2,1 milionë euro, komunës së Prishtinës mbi 1,8 milionë euro, komunës së Prizrenit mbi 1,3 milionë euro, komunës së Vushtrrisë mbi 1,2 milionë euro, komunës së Ferizajt mbi 1,2 milionë euro… etj, raporton “Front Online”

  Gjithnjë bazuar në dokumentet e siguruara nga “Front Online” shihet se Operatoret Ekonomik më shumë se 11 milionë euro kanë përfituar nga Institucionet për punët që ata kanë realizuar në kuadër të investimeve kapitale, deri sa për kategorinë të identifikuar në raport mallra dhe shërbime, kompanitë private nga arka e shtetit kanë marrë përmes vendimeve të gjykatës mbi 7 milionë euro. / Front Online /

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Ekonomi21 Mars 2023
  Ehat Miftaraj  drejtor i Institutit të Kosovës për Drejtësi, ka komentuar zvarritjen e përzgjedhjes së anëtarëve të bordit të Trustit Pensional të...
  Ekonomi20 Mars 2023
  Në KEK kanë theksuar se në periudhën e muajve të këtij dimri, Kosova ka marrë diku rreth 220 mijë megavatë-orë energji elektrike,...
  Ekonomi20 Mars 2023
  Kosova vazhdon të importojë produkte nga vendet e ndryshme, pavarësisht raporteve të saj ekonomike, politike dhe diplomatike me ato shtete. Të dhënat...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar (MM) thotë se Vladimir Putin “qëllimisht po përpiqet të dezinformojë” duke kritikuar publikisht vendimin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Sot është mbajtur mbledha e radhës së Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lideri i LDK’së, Lumir Abdixhiku njoftoi se në këtë...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Shqipëria e para në Evropën Juglindore për rimëkëmbjen e fluturimeve. Në këtë përfundim ka dalë “Mabrian”, ofruesi kryesor i inteligjencës për udhëtimet,...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Presidenti i Kinës Xi Jinping ka bërë thirrje për “bisedime paqeje” dhe “dialog të përgjegjshëm” mbi Ukrainën në një deklaratë të përbashkët...
  Vip21 Mars 2023
  Këngëtarja shumë e dashur Nora Istrefi e ka publikuar video projektin e saj më të ri muzikor, të titulluar “Amanet”. Kënga e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kërkohet ndihmë për shërim të Gazmend Malokut nga Juniku. Sipas familjarëve të tij, Gazmendi është ne gjendje të rëndë shëndetësore në Turqi,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.