Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Inspektorët komunal dhe policia në aksion për mbikqyrjen e zbatimit të masave

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Inspektorët e Komunës së Prishtinës, nga niveli qëndrorë dhe Policia e Kosovës kanë marrë aksion për të mbikëqyr zbatimin e masave të vendosura nga Qeveria e Kosovës kundër përhapjes së virusit Covid-19.

  Kryetari i kryeqytetit, Shpend Ahmeti ka publikuar disa fotografi nga aksioni i inspektorëve komunal dhe qëndrorë bashkë me Policinë e Kosovës, duke inspektuar zbatimin e masave.

  “Inspektorët e Rendit Komunal bashkë me Policinë dhe inspektorët përkatës nga niveli Qendror, në aksion të vazhdueshëm për mbikëqyrjen e zbatimit të masave. Kujdesuni për veten dhe të tjerët!”, ka shkruar Ahmeti në rrjetin social Facebook.

  Fotografia e Shpend AhmetiFotografia e Shpend AhmetiFotografia e Shpend Ahmeti

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Me marrëveshjet e Brukselit dhe Ohrit, zgjidhja e “problemit të Kosovës” është rikthyer në binarë të normalizimit, gjë që çon vetëm në...
  Lajme26 Mars 2023
  Pas disfatës që Qeveria e Kosovës pësoi nga rrëzimi i Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës, zyrtari...
  Lajme26 Mars 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është pyetur sërish për marrëveshjen e fundit me Kosovën, duke komentuar edhe pjesën që, siç sthuhet, i...
  Të tjera
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.