×
 • Lajme
 • Lajme

  Inspektorati i Arsimit e policia largohen nga çerdhja ku dyshohet se u sulmua 3-vjeçari

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  Kanë përfunduar hetimet në hapësirat e çerdhes “Gëzimi ynë” në Fushë Kosovë, ku dyshohet se një 3-vjeçar u dhunua fizikisht nga edukatoret.

  Në hapësirat e çerdhes publike “Gëzimi ynë” në Fushë Kosovë qëndruan policia, prokuroria, zyrtarë nga Qendra për Punë Sociale dhe Inspektorati i Arsimit.

  Në lidhje me rastin ka reaguar edhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, e cila paralajmëroi masa posa të merret raporti nga Inspektorati i Arsimit.

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.